خانه / تور پکن
تور پکن
تور پکن

تور پکن

شهرهای بسیار معروفی در دنیا وجود دارد که می توان به آن ها سفر کرد و از جاذبه های دیدنی آن لذت برد، در ده های اخیر پکن یکی از شهرهای پربازدید دنیا به حساب می آید این شهر مرکز تجاری –سیاسی و به نوعی تاریخ و فرهنگی چین محسوب می شود. پکن همواره تاریخ پرفراز و نشیبی را طی کرده است. این شهر به خاطر قلمرویی فرمانروایی پادشاهان خود بسیاری از آثار تاریخی را در دل خود جای داده است. پایتخت‎ ‎جمهوری خلق چین‎ ‎و یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای دنیاست. این شهر در سال ۲۰۱۳ بیش از ۲۱ میلیون نفر سکنه داشته‌است.در ادامه برخی از زیباترین جاهای دیدنی پکن را برای شما معرفی می کنیم.سالانه افراد زیادی برای تجارت و سفر تور چین را انتخاب می کنند.چین دارای تاریخ بسیار کهن و فرهنگی غنی است.

شهر پکن
شهر پکن

برج طبل و برج ناقوس

گولو و ژانگلو  به عنوان برج طبل و دژ ناقوس در زبان انگلیسی شناخته شده اند، که برای کارمندان ثبت اوقات رسمی در پکن در طول سلسله یوان و مینگ استفاده شده است. امروزه آنها جاذبه های توریستی هستند که بینشی به معماری سنتی شهروند چین ظروف آبگینه ای را ارئه میکنند. گولو، بارو طبل، در تقاطع خیابان Gulou  ایستاده که در دوازده ماه) ۱۲۷۲ میانجیگری کوبلای خان ساخته شده است. بازدیدکنندگان که قادر به بالا تشریف فرما شدن از پله های شیب دار هستند با نمایش بزرگی از پکن پاداش داده خواهند شد. ژانگلو، كوت ناقوس در چند قدمی پشت بارو طبل واقع شده است. هر دو در یکی از چند مناطق باقی مانده هوتانگ در پکن واقع شده اند.

برج طبل و برج ناقوس پکن
برج طبل و برج ناقوس پکن

شهر ممنوعه

شهر ممنوعه به روایتی وسیع ترین و کامل ترین مجموعه معماری چوبی در جهان بشمار می رود. احداث شهر ممنوعه در سال ۱۴۰۶ میلادی با دستور جو دی دومین امپراتور سلسله مینگ آغاز گردید و ظرف ۱۴ سال ساخته شد. تا سال ۱۹۱۱ میلادی و نابودی سلسله چینگ ( قریب ۵۰۰ سال) جمعا ۲۴ امپراتور در این شهر ممنوعه اقامت کرده و بر چین فرمان رانده اند. از سال ۱۹۲۴ بازدید از این مجموعه به عنوان کاخ موزه برای عموم آزاد گردید و ممنوعه بودن آن پسین پذیرفت. این اثر نادر با ساختگاهی مستطیل شکل مساحتی حدود ۷۲ هکتار را در برمی گیرد. ابعاد آن ۹۶۱ متر طول در استمرار شمال به نواحی پهلوها و ۷۵۳ متر عرض در دوام شرق به غرب است. دیواری با ارتفاع ۱۰ متر و خندقی با عرض ۵۲ متر دورتا دور مجموعه را فراگرفته است.

برج آسمان
برج آسمان

معبد آسمانی

این معبد بزرگترین و زیباترین معبد باستانی در چین به حساب می آید. پادشاهان سلسله های مینگ و چینگ هر سال در این معبد در این معبد مراسم پرشکوهی برای آسمان و برکت محصولات کشاورزی استفاده می شده است. طراحی این معبد از ایده باستانی و فرهنگ قدیم چین یعنی آسمان گرد و زمین چهار گوشه سرچشمه می گیرد.معبد آسمانی به دو بخش داخلی و خارجی تقسیم می شود و دو دیوار گرد دور تا دور ان را در بر گرفته است.

دیوار چین
دیوار چین

دیوار چین

یکی از معروف ترین جاهای دیدنی چین می باشد، این دیوار مانند یک اژدهای عظیم به طول ۶۷۰۰ کیلومتر از میان صحراها و فلات ها، از غرب تا شرق کشور می گذارد. دیوار چین سمبل و نشانه بارزی از خرد، پشتکار و سرسختی مردم چین است. برای ساخت این بنای باشکوه از آرد برنج استفاده شده است تا استحکام بهتری این بنا داشته باشد.سالانه افراد بسیار زیادی برای دیدن این سازه با شکوه به این کشور سفر می کنند.در آخر باید گفت بازدید از دیوار چین را در برنامه تور پکن خود قرار دهید تا لذت وصف نشدنی را تجربه کنید.