خانه / اطلاعات سفر / جشنواره های پاییزی چین
China Autumn Festivals

جشنواره های پاییزی چین

ایران و در امتداد جاده ی ابریشم قرار دارند و از زمان های بسیار دور افراد بسیار زیادی از هر دو کشور به قصد سفرهای تجاری به کشور های یکدیگر سفر می کردند. چین در فصل پاییز بسیاری از جشنواره های سنتی و مدرن شروع می شود و از آن جایی در فصل پاییز بسیاری از دوستان قصد سفر توریستی را دارند می خواهیم در مطلب اطلاعات سفر به چین بیشتر در رابطه با جشنواره های پاییزی چین صحبت بکنیم.

چین در فصل پاییز دارای هوایی خنک و دلنشین است اما نباید به هر حال اختلاف دمای چشمگیر در شب و روز را در این کشور بزرگ را نادیده گرفت.

China Autumn Festivals

جشن اواسط پاییز چین

ما به شما توصیه می کنیم که سبک به این کشور سفر بکنید و تا جایی که می توانید سعی کنید در سفرتان ماجراجویی داشته باشید و در زیر نکاتی بیان شده است که حتما به این نکات توجه داشته باشید تا به مشکلی برنخورید البته در ادامه نکات دیگری را به شما خواهیم گفت.

بهتر است بدانید که در چین این جشن در اواسط پاییز که به آن ماه کامل گفته می شود، در زبان چینی به  آن ژون جی جیه می گویند. این فستیوال که در واقع یکی از مهم ترین جشن های چینی هاست در تقویم فارسی ماه های مهر و آبان می باشد؛ برگزار می گردد.

این جشن توریستی چین برای آن است که به‌ پایان ‌رسیدن فصل برداشت در تابستان، مردم فرصتی برای استراحت و بهره برداری از محصولا خود را پیدا می کنند و به تفریح و استفاده از این بهره ها می پردازند و آن را جشن می گیرند. به همین خاطر این مردم این فصل را زمانی بسیار ایده‌آل برای جشن گرفتن و پایکوبی از دیرباز تا به کنون می دانند. این جشن زمانی آغاز می شود که قرص کامل ماه شکل گرفته باشد و در بهترین و نورانی ترین حالت خود قرار گرفته باشد.

جشنواره های پاییزی چین

جشن پاییزه کیک ماه

چین کشوری است پر از جشن و فستیوال که بسیاری توریست ها را در سراسر سال به خود جذب می کند. این جشن با شکوه که در تور چین بیشتر در رابطه با ان می خوانید و می توانید به آن بروید، بیشتر رسم و رسوم خاص چینی ها که همگی مخصوص به این رویداد هستند، انجام می گردد.

در اکثر جشن های چینی غذا و سنت مخصوص خود را دارد که غذای این جشن، کیکی است به نام ماه ؛ لباس های سنتی چینی ها در این جشن پوشیده می شود؛ مردمی که با خانواده ها دور هم جمع می شوند و کسانی که از خانواده های خود جدا هستند، به مدت بسیار طولانی به ماه خیره می شوند و به مانند این که خانواده ی خود را در ماه تصور می کنند.

در سرتاسر کشور این جشن برگذار می شود و بسیار پر طرفدار است و در چین همه مکان ها میزهایی بزرگ با چراغ های فانوسی با رنگ های گرم و نارنجی تزئین شده اند. از هر خیابانی که رد می شوید، بیشتر از دیگر زمان ها حتی بر بالای خانه ها ساختمان های محلی، بالون های شمعی رنگ وارنگ را خواهی دید.

هوا کردن بالون های مختلف به همراه بسیار دیگر واقعا صحنه ای زیبا برای هر شخصی که به این کشور سفر می کند را خلق می کند. جشن نیمه پاییز در چین از جمله ی فستیوال های جالبی است که با وجود چالش های کمی که دارد اما لذت یک سفر ماجراجویانه را به هر گردشگر و مسافری هدیه می دهد.

جشنواره های پاییزی چین

در کشور اژدها اگر به عنوان توریست باشید می توانید از گشتن در میان اژدها نمادینی که با موسیقی سنتی چینی در میان مردم برنامه اجرا می کنند لذت ببرید. این جشن با حضور بازیگران تئاترهای سنتی در این جشن ها و اجرای نمایش هایی بر اساس شعرها و متون قدیمی است. معاشرت مردم با توریستان و گشتن بی شک اوقات بسیار عالی را خواهد ساخت.

باید به این نکات زیر در سفر توریستی خود در تور چین توجه داشته باشید

برای خوش گذشتن ببشتر سفرتان پیشنهاد می کنیم که حتما از کیک ماه مزه کنید حتما از آن خوشتان خواهد آمد و به رسم ادب و قدردانی از مهمان نوازی چینی ها مقداری از آن را بخورید، زیرا این کار را به نشانه ی بی احترامی برداشت می کنند.

 

در چین رسم بر این است که مهمانی‌ های خود را مکان‌های عمومی برگزار کنند همانند جشن ماه و این در حالی است که مخصوصا شما را به عنوان یک مهمان خارجی به منزل خود دعوت کرده باشند اما اگر نتوانستید به خانه آن ها بروید، دلیل خود را توضیح دهید تا بی احترامی به آن ها نباشد چون بسیار ناراحت می شوند.

مطلب پیشنهادی

نحوه تشخیص مردم چینی از دیگر کشورهای آسیای شرقی

نحوه تشخیص مردم چینی از دیگر کشورهای آسیای شرقی

بیایید با سخت ترین راه برای امتیاز کره ای، چینی و ژاپنی شروع کنیم: چهره. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *