دیوار چین
دیوار چین

دیوار چین

حتما تا کنون نام  طولانی ترین و بزرگ ترین سازه ی مهندسی جهان که کارکرد تدافعی و نظامی دارد شنیده اید؟  این سازه چیزی حدود ۷ هزار کیلومتر دیوار است که در کشور بزرگ چین قرار دارد و در سال ۱۹۸۷ در فهرست میراث جهانی ثبت شده است.  این دوار بین قرن های پنجم تا هشتم پیش از میلاد توسط حکومت چین ساخته شد تا از این طریق بتوانند در مقابل حملات همسایه های شمالی شان مقاومت کنند.  تاریخ دانان چینی می گویند حدود یک میلیون سرباز می توانستند همزمان بر روی این دیوار ها نگهبانی دهند. این دیوار در طول تاریخ و توسط سلسله های مختلف در چین  بر مسافتش اضافه شد و دیوار کنونی متعلق به سلسله ی مینگ است.

دیوار چین
دیوار چین

دیوار چین امروزه یکی از مهم ترین و پر طرفدار ترین جاهای دیدنی چین محسوب می شود و سالانه گردشگران و توریستان زیادی برای دیدن کردن از این اثر تاریخی عظیم به کشور چین سفر می کنند و با پیمودن این دیوار احساس افتخار می کنند.  جالب است بدانید نخستین دروازه چین نیز در انتهای شرقی این دیوار قرار دارد و به نام «شان حای گوان» معروف است. دروازه ی “جایوگوان” در قسمت غربی این دیوار نیز بسیار معروف است و از آثار باستانی چین محسوب می شود.

دیوار چین شاهد اتفاقات تاریخی بسیار این کشور بوده است. زمانی که کمونیست در چین به رهبری مائو پیروز شد تظاهرات بسیار عظیمی شکل گرفت که کشاورزان بسیاری در این تظاهرات شرکت کردند و طول دیوار را پیمودند. در مورد دیوار چین افسانه ها و شایعات زیادی وجود دارد که با وجود اینکه بار ها تکذیب شده اند هنوز در باور مردم جهان باقی مانده است. یکی از این شایعات این است که دیوار چین تنها سازه  بر روی زمین است که از فضا قابل رویت است. این شایعه بار ها و بار ها رد شده است. چرا که بسیاری از سازه های کره ی زمین از فضا خصوصا در نور شب دیده می شوند. ولی با چشم غیر مسلح این کار غیر ممکن است حتی در مورد دیوار چین!

دیوار چین
دیوار چین

حتما می دانید دیوار چین جزء عجایب هفت گانه دنیا محسوب می شود و این به خاطر ویژگی های منحصر به فرد آن از جمله  بزرگی این دیوار و استقامت آن است. این دیوار هنر معماری بسیار پیچیده و زیبای چین را با خود به همراه دارد و به گردشگران نشان می دهد. البته لازم است بدانید در طول این سال ها به خاطر جنگ های بسیار و زمان بسیاری که گذشته است خسارات زیادی به این بنای عجیب وارد شده است و بخش های زیادی از این دیوار از بین رفته است.

این دیوار ۲۵ فوت ارتفاع و بین ۱۵ تا ۳۰ فوت عرض دارد. در هر ۵۰۰ متر یک برج در این دیوار قرار گرفته است که سنگر سربازان و دیدبان ها بوده است. شنیده ها حاکی بر این است که در زمان ساخت این دیوار عظیم ۳۰۰ هزار سرباز و ۵۰۰ هزار نفر از مردم عادی به عنوان کارگر مشغول ساخت این دیوار بوده اند که بسیاری از این کارگران در طول ساخت دیوار جان خود را از دست داده اند،در اخر به شما پیشنهاد می کنیم که بازدید از این بنای بسیار معروف را در تور چین خود قرار دهید و ویزای چین مناسب خود را اخذ کنید.

مطلب پیشنهادی

طولانی ترین پل چین کجاست

تقریبا ۲۰ هزارمیلیون دلار نیز بورس ساخت این پل بوده، در حالی که می ضروری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *