خانه / اطلاعات سفر / آشنایی با فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو

آشنایی با فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو

چین یکی از کشور هایی است که در زمینه های مختلف صنعتی پیشرفت بسیار زیادی داشته است. یگی از این زمینه ها صنعت هواپیمایی در چچین است که روز به روز بزرگ تر و قوی تر حرکت می کند. آشنایی با فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو موضوعی است که در این پست برای شما آماده کرده ایم و امیدواریم که از خواندن این پست از وبسایت ما به اطلاعات سفر به چین شما افزایش پیدا کند.

 

 

امروز می خواهیم یکی از مطار نوار های معروف، اصلی و پر رفت و آمد کشور فراخ چین را به شما شناساندن نماییم، حزب بین المللی بایون گوانگجو (Guangzhou Baiyun International Airport). این جوخه علاوه بر تمام صفاتی که در خط بالا برایش نقل کردیم، فرودگاهی افزون زیبا نیز هست. در دنباله با ما در الی گشت معشوق باشید تا به اتفاق یکدیگر سیرالملوك سابقه زمان ی این فرودگاه، اطلاعات، ترمینال ها، راه های دسترسی و امکانات این حزب را به اتفاق یکدیگر مورد دقت قرار دهیم.

چطور از هیات خطسیر گوانگجو چین به مرکز شهر برویم؟

همانطور که در محضر نیز تمثیل کردیم این دسته به عنوان یکی از اصلی ترین و حتی زیبا ترین فرودگاه های چین از منظر معماری قلمداد می گردد.

فرودگاه بین المللی گوانگجو در سیرالملوك سابقه زمان ۵ آگوست سال ۲۰۰۴ میلادی در ۲۸ کیلومتری شهر گوانگجو و در ناحیه ی هوادو و بایون آفریده و گشادن شد.

زمانی که گروه جدید گوانگجو در این شهر باز كردن گشت، کاملا جمعیت باستانی چین در این منطقه ازهم پاشیدگی شد.

برای این که گذرگاه جدید بتواند رشد و توسعه ی بیشتری نیز پیدا کند، اغلب پروازهای اصلی به این جوخه منتقل شد و سعی بر غلبه بر تخصیص های این گذرگاه شد.

فرودگاه بایون گوانگجو مساحتی تقریبا ۵ رویارو حزب باستانی این منطقه دارد.

این افزایش مساحت در مساوی مشکل باند باستانی که مشکل فضا برای مسافران را داشت، حل نمود و به این صورت یکی از مشکلات گروه قدیم را سیلی توزین ساخت.

فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو شامل ۳ باند فرودگاهی است که ۲ باند آن به طول ۳۸۰۰ متر و یک باند آن ۳۶۰۰ متر طول دارد.
اطلاعات مطار نوار بین المللی بایون گوانگجو

و اما باند سوم این فرودگاه، طولی مقابل با ۳۸۰۰ متر طول و ۶۰ متر عرض دارد که ۱۱ سال پس از گشایش رسمی جوخه یعنی در سرگذشت ۵ فوریه ی سال ۲۰۱۵ به بهره برداری و كاربرد رسمی برسد که مسلماً قرار بود شروع طرح ی ساخت این دسته در سال ۲۰۱۲ باشد که حكماً بنا به دلایلی به سال ۲۰۱۵ موکول شد.

طبق پیش بینی های آماری و مهندسی در همین سالو جاری یعنی در سال ۲۰۱۸ به بهره برداری می رسد. باند مقدار ی ۳ مطار نوار بین المللی بایون گوانگجو این امکان را برای مجموعه ی فرودگاهی به وجود می آورد که ۸۰ هزارهزار دهلیز و ۲٫۵ هزارهزار تن بستگی در این جماعت سالانه به طور متوسط جا به جا نماید.

فرودگاه بایون گوانگجو، یکی از شلوغ ترین و اصلی ترین دسته های کشور چین به حساب می آید، که در حال حاضر به آدرس قطب اصلی فراوانی از شرکت های هواپیمایی همچون: هواپمایی شِنزِن، شرکت هواپیمایی چین جنوبی، ۹ Air، هاینان و اکسپرس فدکس منظور می گردد.
فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو

ظرفیت فعلی دسته هم پایه با ۴۵ میلیون پاساژ در سال می باشد که بر اساس طبق برنامه ریزی های به كاربستن شده و با گشایش باند ۳ و چندین وسع دیگر، تا سال ۲۰۲۰ وسع آن به ۲٫۵ متساوی ظرفیت فعلی برای مستجاب پرواز، سالك راه پیما و قبول بار می رسد.

برای ساخت این مطار نوار مدرن و زیبا هزینه ای بالغ بر ۱۹٫۸ میلیارد یوان چین مختصه و صرف شد. علت این که این مطار نوار را به نام بایون نام گذاری کرده اند ای است که در نزدیکی فرودگاه، یکی از کوه های متجاوز شهیر و مسلماً زیبای کشور چین، به نام بایون (Baiyun) قرار متاثر است که در زبان چینی به معنای ابر سفید است و از این رو برای نام گذاری این گذرگاه از نام این کوه مكاشفه وحی القا ملول شده است.

از جمله افتخارات و القابی که این جوخه در طول این سال های فعالیتش نصیبش شده است این است که در سال ۲۰۰۷ به عنوان پر رفت و آمدترین باند چین از نظر حمل بار نهان شده است، در سال ۲۰۱۵ با جا به جایی بیش از ۵۵ میلیون نفر مسافر، سومین حزب پر رفت و آمد شد، در سال ۲۰۱۵ به نشانی هفدهمین باند پر رفت و آمد دنیا از نظر ترافیک مسافری مشخص و ناپیدا شد، از نظر حمل بار نیز به عنوان ثالث جماعت پر رفت و آمد چین متمایز شد و در آخر نیز در همان سال ۲۰۱۵ از نظر ترافیک مسافربری به آدرس نوزدهمین جوخه پر رفت و آمد جهان شناخته شد.


اطلاعات مطار نوار بین المللی بایون گوانگجو

نام فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو: Guangzhou Baiyun International Airport

کد یاتا: CAN

کد ایکائو: ZGGG

نوع فرودگاه: همگانی

ارتفاع از سطح دریا: ۱۵ متر

وب سایت رسمی جوخه بین المللی بایون گوانگجو: www.baiyunairport.com
راه های ددسترسی به فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو
ترمینال های باند بین المللی بایون گوانگجو

فرودگاه بین المللی بایون گوانگجو دارای ۳ ترمینال اصلی AوBوC می باشد. از نظر تمرکز خدمات در ۲ ترمینیال اول كارها خدمت گزاری ها بیشتری علی الخصوص در كنه ی چک این های امنیتی صورت می پذیرد.
راه های دسترسی به حزب بین المللی بایون گوانگجو

برای این که از این هیات خطسیر به مرکرز شهر بروید راه های مازاد یدكی در پیش روی شماست که افزون راحت نیز هست.

برای این که با مترو جهانگردی کنید، می توانید به طبقه ی پایین ترمینال اصلی حزب بروید و با خط ۳ مترو که به اغلب مسیرهای تكثر نیز دسترسی دارد، به مقصد مورد نظر خود برسید.

علاوه بر مترو، شما می توانید از ایستگاه های كاپیتان و تاکسی که در مساوی درب های ترمینال قرار دارند برای رسیدن به مقصد خود مصرف نمایید.

امکانات گروه بین المللی بایون گوانگجو

در این گروه و در ترمینال های آن می توایند به امکنات زیادی دسترسی داشته باشید که در بقیه ما برای شما این امکانات را نام می بریم:

مراکز تجاری مختلفی که بسیار آن ها شامل برندهای پرطرفدار نیز هستند. از جمله ی این مراکز تجاری می توان به مرکز تجاری گلدن سنتر تعریض کرد.

 

مطلب پیشنهادی

غذاهای رستوران های مختلف چینی

ناحیه ی آنهویی، یکی از بزرگ ترین بلوكات کشور چین است که غذاهای معروفی دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *