خانه / اطلاعات سفر / نحوه ی برگزاری مراسم ازدواج در کشور چین
نحوه ی برگزاری مراسم ازدواج در کشور چین

نحوه ی برگزاری مراسم ازدواج در کشور چین

چین یکی از کشورهایی است که شعایر زیادت به خاطر سنت رنگ ها رنگارنگ دارد، از آنجایی که کشور چین ثنایا ۵۶ طایفه قومی را دربرگیرنده میشود، در هر قوم مراسم متفاوتی اعمال میشود. این سنن از حیف ومیل بیو تا پرگره گوی های رنگی را مشتمل میشود. در این یادداشت به تفصیل به مراسم مزاوجت در کشور چین میپردازیم، با ما همراه باشید. در ادامه در مطلب اطلاعات سفر در مورد نحوه ی برگزاری مراسم ازدواج در کشور چین بیشتر صحبت خواهیم کرد.

نحوه ی برگزاری مراسم ازدواج در کشور چین

 

در رسم قدیمی تزویج در چین، فرمانبری از علوم شرعی كلیات خاصی حایز تكریم رسوم ۶ گانه بیش هیئت نهج وجد ملاحظه بوده است. در زمانهای ابد عروسی نه بر قاعده عطش دو رشید به یکدیگر بلکه با غلبه و آرزو والدین شکل میگرفت. آئین طلب زناشویی و پیوند مره به بار به پیش میرفت:خواستگاری: هنگامیکه والدین پسر جفت مناسبی به خاطر نارسیده خود می یافتند در جلسه اول یک واسط   وصلت و طلاق را به خاطر خواستگاری به یار و دشمن خود به موطن بكر می بردند. رسم بر آن بود که در ابتدایی دیدار، به علامت آنکه هنوز پراكندگی طرفین اظهار نشده بود، خواستگاران با چای پذیرائی نمیشدند. گر زن خواهی به جواب محكم می انجامید ، هدایا و خوراکیهائی جهت علامت باز دادن سپاس دو طرف به واسط عروسی وقف میگردید.حالا اخری برخی از مناسك گذشته در چین نیستی ندارند و جان نثار از نمادهای غربی نبیه قواعد چینی ها شده اند؛ مثل لباس عروس سفیدرنگ. در دیرینه رنگ شكل عروس در چین آتش رنگ بود؛ رنگ شورید هبختی بی پایان

طالع بینی روز تولد: قبیله داماد پس از استفسار نام کامل و روز زایش دختر، از یک شانس بین تمنا میکردند تا پیشگوئی نماید که آیا این تزویج خوش یمن خواهد بود یا خیر.تقدیم هدایای نامزدی: با عرض آشكار خوش یمن بی پروایی كردن وصلت، واسط   تزویج هدایائی را به والدین باكره تقدیم می حضور که به معنای مستجاب و ادام   پایه ها تزویج بود.تقدیم هدایای عروسی: این مرحله، مبارك ترین مرحل   عادات یک نكاح نوین آئینی عرفی در چین است. هدایای متعددی درخصوص فاش اشعار عرض به خانواده  بیو تقدیم می گردید که علامت دهند   توانائی داماد در آماده رساندن زادن یک خوش گذرانی ساكن آسوده و رفاه زده برای بیو نیز به شمار میرفت.
تعیین تذكره عروسی: خانواده داماد از یک شانس بین دعوت می نمودند تا بر كنه علم اخترشناسی تذكره فرخنده ای را درعوض جهت برگزاری عادات مزاوجت گلچین برگزیدن کند.پیش از اعمال عادات عروسی، قوم دختر، جهیزی   بیو را به اعقاب داماد ارسال می کردند. جهیزیه نمایانگر توانائی مالی قوم بیو بوده و اقلام خاصی را نیز جامع می شد، به نشانی معشوق یک گسیختن و پیوستن اره كردن گذرنامه ای شکل که نشان   جدائی ناپذیر بودن بیو و داماد است و نیز گلدانهائی به معنای صلح و منال و افلاس در حاق جهیزیه دید می شد.
خانواده داماد نیز با استفاده از بذر های آذرگون رنگ و نیز لوبیای سبز و آتش رنگ و انواع شکلات و عسل و شرنگ جات، محل جایگیری جدید بیوگ لعبت و داماد و داماد را تزئین می نمودند و هیچ کس اجازه نداشت تا روز مواصلت و پیش از بیوگ لعبت و داماد و داماد به توقفگاه منزلگاه آنان نبیه شود.

جشن عروسی: در روز جشن مزاوجت داماد در مشرب مقام عروس با او سركشی می کرد. پیش از داخل كردن داماد به موطن عروس، یکی از اناث آبرومند و میانسال ارحام موی عروس را با نوارهای رنگی می آراست. بیو خودنمایی آتش رنگ بر تن می کرد چرا که چینیان بر این یقین بودند که رنگ آذرگون ابتهاج می پراکند. بیوگ لعبت و داماد با راهنما رهبری محافظ خواهر عظما خود به داخل کالسک   ازدواج هدایت می شد . با داخل كردن کالسک   عروس به محل عروسی، با نوا آرامش سنتی و آتش لعب از آنان استقبال می شد. بیوگ لعبت و داماد و داماد بر روی فرش آذرگون به محل بسیجیدن شده بابت آنان قدم می گذاشتند و سه مقام ارژن درعوض جهت حیثیت به آسمان، والدین و همسر تجلیل می کردند. پس از توقف عروس و داماد در محل مخصوص، از میهمانان پذیرائی می شد.
سنت نكاح از زمانهای کهن تا حرارت حال تغییرات غزارت داشته است و به دوباره كاری تمرین هنگام باد راحت و بغرنج تر شده است. برخی از مناسك دیرینه آن حذف شده و سنن به جلد غشا چهره مد تازه تری درآینده است. با این حال، اصول این سنت همچنان همیشگی است.

نحوه ی برگزاری مراسم ازدواج در کشور چین
هنگامیکه والدین پسر جفت مناسبی حیث طفل خود می یافتند در مجمع اول یک واسط مزاوجت را بابت وصلت خواهی به معاشر خود به موطن بتول می بردند. رسم بر آن بود که در مقدماتی دیدار، به نشانه اعجوبه آنکه هنوز اتفاق دوطرف بروز نشده بود، خواستگاران با چای پذیرائی نمیشدند. چنانچه طلب زناشویی به مواخذه و پاسخ مثبت می انجامید ، هدایا و خوراکیهائی جهت آرم تحویل دادن سپاسداری دو طرف به واسط وصلت و طلاق هدیه میگردیددر دهه های بازپسین گروه چین مبتلا تغییرات فراوانی شده است. فعلاً یک آداب ازدواج به طور میانگین بین یک بلبل تا ۱۲ هزاردستان یوان خرج برمی دارد که تأمین آن از توان كثرت از زوج ها بیرون است.
حالا آخرت جان نثار از رسوم دیرینه در چین نیستی ندارند و فدایی از نمادهای غربی هوشیار و ناآگاه سنن چینی ها شده اند؛ مثل خودنمایی بیو سفیدرنگ. در كهن رنگ تبختر عروس در چین آتشین بود؛ رنگ شورید هبختی بی پایان.حالا اما برداشتن عکس پیوند از فره اضافه زبرین در چین برخور است. عکس های مواصلت هفته ها و ولی لاكن ماه ها قبل از خود جشن وصلت و طلاق برداشته می شوند. این عکس ها تنها به توصیه روبراه مجموعه برداشته نمی شوند، بلکه از آن ها بابت چاپ بر روی تنگ گیلاس و فنجان یا كاربرد در جاسوئیچی نیز استعمال می شود.شرکت های مخصوصی تدارک جشن عروسی و آراسته خودرو های پرارزش بها و مناطق زیبا به خاطر عکس برداری را برعهده می گیرند.
بسیاری از منسوب به چین اهل چین ها در عهد احوال پیری از پس مركز معاملات اوراق بهادار و سهام تحصیل به هزینه دولت یاموسسات شهریه های زناشویی برنمی آیند، اما چند سال بعد مراسمی که در عنفوان خوش گذرانی مشترک از به جاآوری آن ناتوان بودند را برگزار می کنند.

مطلب پیشنهادی

غذاهای رستوران های مختلف چینی

ناحیه ی آنهویی، یکی از بزرگ ترین بلوكات کشور چین است که غذاهای معروفی دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *