خانه / اطلاعات سفر / بزرگترین و معروف ترین فستیوال های چین
بزرگترین و معروف ترین فستیوال های چین
بزرگترین و معروف ترین فستیوال های چین

بزرگترین و معروف ترین فستیوال های چین

چین کشور زیبایی هاست… کشوری با تاریخ کهن و حافظ دیوار چین، یکی از عجایب هفت گانه دنیا! پکن، پایتخت چین به همراه گوانگجو و شانگهای همواره از مهمترین و اصلی ترین شهرهای این کشور به لحاظ گردشگری بوده اند که در هر زمان از سال میزبان هزاران گردشگر از سراسر جهان خصوصا ایران هستند.

بزرگترین و معروف ترین فستیوال های چین
بزرگترین و معروف ترین فستیوال های چین

جاذبه های گردشگری این کشور را کم و بیش می شناسید اما بعید است اطلاعات چندانی از بزرگترین و معروف ترین فستیوال های چین داشته باشید. اگر می خواهید سفری به چین داشته باشید، طبیعتا توصیه می کنیم سزمان سفر خود را یا زمان برگزاری حداقل یکی از فستیوال های هیجان انگیز آن منطبق کنید تا سفری خاطره انگیزتر را تجربه نمایید. با ادامه این بخش از سری مقالات اطلاعات سفر همراه ما باشید.

فستیوال Qi Xi

این فستیوال در حقیقت همان روز ولنتاین چینی است که در آن دختران جوان چینی هنرهای سنتی ساخته دست خود را به نمایش گذاشته و در این روز دعا می خوانند تا همسری مناسب بدست آورند!

بد نیست بدانید که اکثر داستان ها و رمان های عاشقانه چینی بشکل تئاتر اجرا می شوند. همچنین در این روز پیشکش هایی به شکل هدایا و یا حتی پول های رایج این کشور برای تقدیم به روح مردگان در زیر خاک دفن می شوند.

جشنواره قایق های اژدها

جشنواره قایق های اژدها یکی از ریشه دار ترین و قدیمی ترین فستیوال های چین است که بر اساس آداب و رسوم خاص مردم چین می باشد. روز پنجم از ماه پنجم قمری چین زمان برگزاری این فستیوال باشکوه است که هدف اصلی از برگزار شدن آن، بزرگداشت و یادبودی برای یکی از شاعران بزرگ چینی است.

جشنواره قایق های اژدها
جشنواره قایق های اژدها

همانطور که از نام این فستیوال مشخص است، قایق هایی به شکل اژدها در آن حضور دارند که با یکدیگر مسابقه می دهند. درضمن باید به این نکته هم اشاره کنیم که در این فستیوال انواع غذاهای محلی چینی به همراه خوراکی های خوشمزه آنها سرو می شود که هرگز نباید امتحان کردن و چشیدن از آنها را از دست بدهید.

جشنواره ی فانوس

از اهمیت این فستیوال همان بس که دومین جشن مهم مردم چین است. این جشن به لحاظ قدمت و تاریخ دیرینه برگزاری‌اش، بعد از سال نوی چینی دومین جشن مهم مردم این سرزمین محسوب می شود.

سرو غذاهای محلی چینی، برگزاری تئاترهای خیابانی، رقص معروف شیرها، برگزاری مسابقات مختلف و رقص و پایکوبی از جمله رسومی است که در این فستیوال انجام می شود.

جشن بزرگ سال نو چینی

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، این جشن در حقیقت مهمترین جشن چینی هاست که به مناسبت آغاز سال جدید چینی آن را جشن می گیرند. خانه تکانی(!)، آتش بازی و صرف شام در کنار خانواده و اقوام از جمله آداب و رسوم مربوط به این جشن است که تا حدودی شبیه به آداب و رسوم عید نوروز ما ایرانی ها نیز هست.

جشن بزرگ سال نو چینی
جشن بزرگ سال نو چینی

خیابان های شهرهای مختلف چین در زمان برگزاری این جشن همگی آزین بندی شده و به رنگ های قرمز در می آیند و علت آن هم این است که چینی ها رنگ قرمز را رنگی خوش یمن می پندارند، شما می توانید با مراجعه به سفارت چین و اخذ ویزای چین به راحتی به چین سفر کنید.

مطلب پیشنهادی

غذاهای رستوران های مختلف چینی

ناحیه ی آنهویی، یکی از بزرگ ترین بلوكات کشور چین است که غذاهای معروفی دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *