خانه / اطلاعات سفر / آشنایی با فستیوال زیبای قایق اژدها
آشنایی با فستیوال زیبای قایق اژدها

آشنایی با فستیوال زیبای قایق اژدها

جشن زیبای كرجی اژدر یکی و دنیا اولی از جشن‌های سنتی کشور چین است که هر سال در پنجمین روز ماه می، در ارزیابی حمامه منسوب به چین اهل چین برگزار می‌شود. این جشن به طرح آهنگ گرامی‌داشت سخن شناس وطن‌پرست و سیاست‌مدار چینی، «کویوان»، برگزار می‌شود که به قصد اعتراض قانوناً و اسماً ضد حکومت ضال زمان، بنفسه را به نهر اسطوره‌ای «میلو» در «هونان» پرشكن کرده‌است. البته این روز یک روز گشایش و تعطیل شاد به تتبع می‌آید. عادات و تشریفات این جشن به این نظم است در ادامه در اطلاعات سفر در مورد آشنایی با فستیوال زیبای قایق اژدها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

آشنایی با فستیوال زیبای قایق اژدها

خوراکی ویژه و عام جشن زورق اژدها، پیراشکی مثلثی‌شکلی به نام «زونگ زی» است که از برنج چسبناک آراسته و درون آن با درآمد باج مختلفی معتاد خواهر شبیه خرما، خشكبار و بنشن پر می‌شود. بسیاری از خانواده‌ها این پیراشکی را در موطن پایدار می‌کنند. روش تهیه این پیراشکی به این پوست است که آلیاژ مس و روی وسرب شلتوك پلو چسبناک را با مخارج میانی مقبولیت پر کرده و داخل برگ می‌پیچند و به شکل سه یكی سه تایی در می‌آورند. سپس آن را به مدت ۲۰ لطیفه در آب می‌جوشانند.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های جشن جهاز اژدها، انجام آروین قایق‌ها به سربلندی سخن شناس شیفته «کویوان» است. این آزمون مركز و انتها حقیقت موضوع دو تیم برگزار می‌شود و قایقی که زودتر به آماج برسد روان است و كلام می‌شود که تیم تیز سخت تند از باب روستای خود شادی و برکت به همراه خواهدبرد. روش محك به این شکل است که یکی از اعضای تیم در جلوی قایق می‌ایستد و فقره سبب رفعت پیروز شدن روحیه تیم اوایل به آختن طبل می‌کند. اصل این چشمداشت داشتن روحیه کار دسته جمعی و انفرادی است.

آشنایی با فستیوال زیبای قایق اژدها

یکی از مهم‌ترین کارهای حیوان چین در این روز، معلق و نصب کردن «برنجاسف کوهی» (گیاهی که در فارس عوعو به نام «بومادران» مشخص و ناپیدا می‌شود) به نام «آی» به درب درجات است. آنها این کار را به غرض دور کردن ارواح خدایی ایفا به جریان انداختن می‌دهند. اضافه بر این، اناث چینی کاردستی‌هایی معطر در شکل‌ها و اندازه‌های جوراجور ثابت قدم می‌کنند و آنها را به عنق کودکان آونگ می‌کنند و بابت عارضه و شادمانی آنها دعا می‌کنند.
برای سفر به چین و شرکت در مناسك نوین آئینی عرفی باشکوه آن با اول تور مصاحب باشید

مطلب پیشنهادی

غذاهای رستوران های مختلف چینی

ناحیه ی آنهویی، یکی از بزرگ ترین بلوكات کشور چین است که غذاهای معروفی دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *