خانه / جاهای دیدنی چین / جاهای دیدنی شانگهای / پل نانپو شانگهای (Nanpu Bridge)
پل نانپو شانگهای
پل نانپو شانگهای

پل نانپو شانگهای (Nanpu Bridge)

پل نانپو شانگهای یکی از جاذبه های توریستی و مهمترین جاهای دیدنی شانگهای می باشد که باعث اتصال منطقه پودونگ شانگهای به بقیه مناطق شهر شانگهای شده است. پل نانپو شانگهای یکی از زیباترین پل های جهان می باشد که شب های قشنگ و رنگارنگی را برای مسافران تور چین به ارمغان آورده است که در اکتبر ۱۹۹۳ میلادی به شکل دو اژدهای در حال بازی افتتاح شد. طول یکی از این دو پل  ۷۶۵۸ متر و دیگری ۸۳۴۶ متر می باشد. که به فاصله ۱۱ کیلومتری از یکدیگز قرار گرفته اند و به هم متصل شده اند.

پل نانپو شانگهای
پل نانپو شانگهای

قطر دایره پل نانپو واقع بر روی رودخانه هانگپو، ۴۲۳ متر بوده و طول بخش اصلی پل به ۸۴۶ متر میرسد و طول کلی این پل ۳۴۶/۸ متر است که بر اساس سازمان های سیم بکسلی محکم ساخته شده است و این پل، ۲ برج اصلی با سیم های ۲تایی ساخته شده است و ارتفاع آن ۱۵۰متر است که به شکل حرف H در زبان انگلیسی ساخته شده است که این دوپل ،بصورت مارپیچی بهم متصل شده اند که هرکدام به یک سمتی هدایت می شوند و ساخت این پل باعث شده که از ترافیک های بسیار جلوگیری کند.

پل زیبای نانپو شانگهای
پل زیبای نانپو شانگهای

هر سمت از پل ۲۲ جفت کابل فولادی که از دور دست به شکل ۲ پنکه دیده می شود ،بکار رفته است و بخش اصلی پل، ترکیبی از سازه های فولادی و بتون است و سطح پائینی عرشه پل از فریم هایی با میله های فولادی و سطح بالایی آن با بتون تقویت شده است و بیشتر گردشگران در شب به دیدار این جاذبه می روند چرا که یکی از بی نظیرترین دیدنی های کشور چین به شمار می آید به همین خاطر تور چین یکی از بهترین تورهای  آسیا می باشد.

پل نانپو شانگهای
پل نانپو شانگهای
پل نانپو شانگهای
پل نانپو شانگهای

مطلب پیشنهادی

معبد لونگوا شانگهای

معبد لونگوا شانگهای

معبد لونگوا شانگهای (Longhua Temple in Shanghai) یکی از جاهای دیدنی شانگهای می باشد که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *