خانه / جاهای دیدنی چین / طبیعت شهر یانگشو چین
طبیعت شهر یانگشو چین

طبیعت شهر یانگشو چین

رودخانه لی از میان این شهر می گذرد و مسیر شگفت انگیزی را برای قایق های بومی چین و گذر از این رود آرام فراهم نموده است. طبیعتی که در این رودخانه خواهید دید به هم گام آواز پرندگان جنگلی و صدای آب و باد رمز و رازهای چین باستان را به یادتان می آورد. شهر یانگشو چین را به عنوان زیباترین شهر چین می شناسند و گفته می شود که قشنگ ترین مناظر طبیعت را به شما گردشگران نشان می دهد. این شهر همچنین نشان دهنده تمام آن جاذبه هایی است که در استان گیلین خواهید دید. بنابراین مقصدی هنگفت شكیل و زشت است. در ابتدا به شما مقصود می دهیم که اگر وارد این شهر شدید، سفر و روز خود را با کروز رودخانه لی به پایان برسانید. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی چین در مورد طبیعت شهر یانگشو چین بیشتر می گوییم.

طبیعت شهر یانگشو چین

تصویر کوه های این مملكت پشت اسکناس های ۲۰ یوآن چینی چاپ شده است.تاریخ ۱۴۰۰ ساله این شهر با فرهنگ غنی و سنتی پر زرق و برق در کنار طبیعت كودك ساز هر نظارگی ای را به سمت خود می کشاند. گروه های مختلف قومیتی در شهر یانگشو چین باعث شده تا این اقوام بر یکدیگر تاثیر گذاشته و اختلاط فرهنگی و سنتی میان آن ها به وجود آید. شهر كهن و تاریخی یانگشو با کوچه های بسیار ساده قدیمی و عابران پیاده ای که لباس های سنتی چین را به تن دارند، سوژه بسیار خوبی برای عکاسی و آشنا شدن با فرهنگ چین اصیل هستند.

به خلال جشن ها و فستیوال ها می توانید گردشگران تكثر را ببینید که در میان مردم بومی شهر یانگشو چین قدم می زنند و از طعم های عجیب و جدید غذاهای محلی این ناحیه معاینه می کنند. یکی از خیابان های معروف شهر، خیابان غربی نام دارد که شمار زیادی از گردشگران را می توانید در آنجا پیدا کنید.

آب و هوای شهر یانگشو چین

نحوه دسترسی به شهر یانگشو چیندر حقیقت هیچ گونه پروازی به سمت این شهر وجود ندارد. چرا که در میان طبیعت و کوه های سر سبز آن، فرودگاهی ساخته نشده است. بدین لحاظ تنها راه برای رسیدن به این شهر، كاربرد از قطار تندرو است. قطارهای تندرو شهر یانگشو چین را به گویلین، گوانگژو و شنزن متصل کرده است. همچنین از این شهر اتوبوس های متعددی به دیگر شهرهای چین وجود دارد که می توانید سوار شوید.

طبیعت شهر یانگشو چین

اگر به هر یک از شهرهای گویلین، گوانژو، نانینگ، شنژن و ژینگپینگ رفتید به راحتی از ترمینال مرکزی این شهرها، راكب محلی را به سمت یانگشو سوار شوید. اگر به دنبال عروج و نزول و خرید بلیط هواپیما هستید، می بایست برای گویلین پرواز خود را سودا کنید و در نهایت با قطار یا اتوبوس های محلی خود را به شهر یانگشو چین برسانید.

می توانید با گذر از این نهر و تماشای طبیعت پیرامون آن، خود را به این شهر برسانید. اكثر و كمتر به ندرت گردشگرانی که وارد شهر بانگشو چین می روند، دوچرخه یا سه چرخه کرایه کرده و با آن به گشت و گذار در اطراف مناظر شهر و طبیعت می پردازند. همین طور پیاده روی و کوهپیمایی یکی از بلوز بی آستین تفریحات و انجذاب های زیباترین منطقه چین است.

سفارش غذا در یانگشو

اگر وارد شهر یانگشو چین شدید، به خاطر داشته باشید که اینجا بهشتی برای علاقه مندان به غذاهای تند است. بسیاری از غذاهای این شهر، طعمی تند و فلفلی دارند. از غذاهای خوشمزه و معروف محلی آن، می توان به ماهی مالت، غذاهای نیانگ و البته غذاهایی که با گوشت مار پخته شده اند به همراه برنج نودلی و انواع کیک های برنجی استعاره نمود. تمام این غذاها را در همه خیابان های معروف شهر می توانید سفارش دهید.

طبیعت شهر یانگشو چین

با این حال خیابان غربی شهر بهترین مکان برای امتحان کردن طعم غذاهای محلی این شهر است. اگر نمی توانید چنین غذاهای محلی را آزمایش کنید، مراد می دهیم که تنها غذاهای نودلی و کوفته برنجی را امتحان کنید.

غذاهای خیابانی در شهر یانگشو چین

صفت عالی مکان ها و مسلماً كم ارج ترین شهرها برای خرید سوغاتی همین شهر است. می توانید رنگین سوغاتی های جوراجور چینی را از بادبزن های رنگ شده، فانوس های قرمز، چترهای بامبویی و زنگی، تی شرت ها و اطوار لباس ها و كوتاه هر آنچه که تصور می کنید را در خانه اتاق طلبه دكان تاجر های این شهر بیابید. به سكون می توانید مکان های توریستی و بازارها را برای خرید پیدا کنید. یادتان باشد که اگر از مشی ای خوشتان آمد و قصد خرید آن را داشتید، حتما بر سر قیمت با طرف معامله چانه بزنید.

در این میان اگر می خواهید تنها از محصولات سنتی و بومی همین شهر سوغاتی های خود را بخرید، می بایستی به اطاقك هایی مانند غرفه ای به نام ۹۹ (Ninety-nine Supermarket) بروید.

مطلب پیشنهادی

آشنایی با بهترین روستاهای چین

همانند کشورمان ایران در نکات سفر به روستاهای چین رغبت سرویس های سالم تمیز و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *