خانه / اطلاعات سفر / بهترین راه برای سفر به جاکارتا
بهترین راه برای سفر به جاکارتا

بهترین راه برای سفر به جاکارتا

جاکارتا از همان اول به این نام نهان نمی‌شد. نام این شهر ۵ بار عوض شده است: از سال ۳۹۷ تا ۱۵۲۷ میلادی نام آن «سوندا کلپا» بود. سپس از سال ۱۵۲۷ تا ۱۶۱۹ با نام «جایاکاتارا» نهان می‌شد. در سال ۱۶۱۹ «باتاویا» نامیده شد و این اسم تا سال ۱۹۴۲ روی این شهر باقی ماند. مجدداً در سال ۱۹۴۲ «Djakarta» مستحیل مسخ یافت. در واپسین و ابتدا در سال ۱۹۷۲ نام فعلی این شهر، یعنی جاکارتا برای آن آزادی شد. در ادامه در مطلب اطلاعات سفر در مورد بهترین راه برای سفر به جاکارتا بیشتر صحبت می کنیم.

بهترین راه برای سفر به جاکارتا

جاکارتا، پایتخت اندونزی، به طور رسمی یک شهر نیست؛ جاکارتا در واقع یک استان است اما آتمسفر خاصی پیدا کرده و به تختگاه اندونزی استحاله شده است.اگر از نظر جغرافیایی بخواهیم جاکارتا را مورد بررسی قرار دهیم، این شهر آشیان سیزدهمین شهر بزرگ جهان را دارد. این شهر به قدری بزرگ است که نظام سامانه متروی آن اسم جداگانه‌ای دارد: «Jabodetabek». اگر بخواهیم در مورد جمعیتش هم بگوییم، جنجال این شهر در سال ۲۰۱۶ بیش از ۱۰ میلیون نفر به ثبت كبیر و نابالغ رسا است.

زمانی که بخواهیم راجع به صعود و تنزل سریع یک شهر صحبت کنیم، هیچ شهری قابل قیاس با نیویورک نیست. اما صعود و تنزل سریع جاکارتا باعث شده تا وفور و كمی از افراد آن را انموذج اندونزیایی نیویورک بدانند و همان‌طور که نیویورک بیگ اپل (سیب بزرگ) نامیده می‌شود، جاکارتا را بیگ دورین (خارگیل بزرگ) نامگذاری کرده‌اند.

در طول چند دهه‌ی گذشته، جاکارتا با بلایای غریزی مازاد یدكی نزد و عقب شده است؛ از این رو تا به امروز این شهر تا ۱۵۰ سانتی‌متر پایین‌تر رفته است.جاکارتاقبل از جنگ دنیوی كلی دوم اندونزی مستعمره‌ی هلند بود و هنوز هم برخی از حقایق باستانی نابه جا به تاریخ مهم و چرند به دیرین در این کشور باقی باقی مانده است، مالوف توپ (جنگ‌افزار) هلندی که هنوز هم در شهر قدیمی جاکارتا قرار دارد.

ساکنان جاکارتا عاشق بلک‌بری هستند؛ اراده ما میوه‌‌ی بلک‌بری (شاه‌توت) نیست! آن‌ها دیوانه‌وار عاشق گوشی‌های تلفن معشوق بلک‌بری (Blackberry) هستند. بیشتر مردم جاکارتا ۲ گوشی تلفن یار و دشمن دارند که حتما یکی از آن‌ها بلک‌بری است!در سال ۲۰۱۲ یک نظرسنجی توسط «Semiocast» ایفا به جریان انداختن شده است که نشان داد جاکارتا یکی از شهرهایی است که اهالی آن در توییتر بسیار فعال هستند. در جاکارتا توییتر به قدری دوست است که در سال ۲۰۱۵، توییتر به طور رسمی یکی از دفاتر خود را در این شهر بازگشایی کرد!جاکارتا شهر عاشقان خرید است! مردم جاکارتا به قدری به خرید و گشت‌وگذار در مراکز خرید شوق دارند که مراکز خرید بزرگ این شهر تا نیمه‌های شب باز هستند. حدود ۱۳۰ مرکز خرید بزرگ در سطح شهر جاکارتا به صورت پراکنده وجود دارد.

در جاکارتا مهربانی کردن سر افزون بد است و بی‌ادبی و گستاخی لحاظ می‌شود. در افرنگ این کار نشانه‌ی محبت است اما در تور جاکارتا هرگز چنین کاری نکنید چون مردم این شهر، این کار شما را توهین‌آمیز می‌دانند.

بهترین راه برای سفر به جاکارتا

جاکارتا اغلب از ترافیک شدید در طول روز، به خصوص ساعت پیک رنج می‌برد و به همین دلیل مقررات سخت‌گیرانه‌ای در این ساعت اجرا می‌شود. طبق قوانین، اگر خودرویی در ساعت پیک و اوج ترافیک کمتر از ۳ كاپیتان داشته باشد، عذاب می‌شود. در این شهر ممکن است رفتن مسیری که می‌توان ۱ ساعته طی کرد، ۳ ساعت طول بکشد.

ترافیک جاکارتااگر از رانندگی در خیابان‌های پرترافیک جاکارتا فرار می‌کنید، تاکسی بگیرید. پرنده‌ی آبی (Blue Bird) تاکسی آبی رنگی است که می‌توانید در ناپاك شهر ببینید. این شرکت، قابل اطمینان‌ترین شرکت تاکسی‌ در جاکارتا است. شهروندان جاکارتا عاشق غذا خوردن هستند. علاقه‌ی آن‌ها به غذا به قدری زیاد است که تقریبا همه قرارها در كافه انجام می‌گیرد. هم رستوران‌ها و فروشندگان غذاهای خیابانی در تمامی ایام هفته تا دیروقت باز هستند. حتی مردم محلی جاکارتا باورمند هستند که غذاهای خیابانی بیش بهتر از رستوران‌های ۵ ستاره است.

اگر در حال برنامه‌ریزی برای معاینه بررسی از جاکارتا هستید، برای معاینه بررسی از «هزاران جزیره» نیز برنامه بریزید که در ساحل جاکارتا قرار دارد. این موضع و آنجا مجموعه‌ای از ۷۶ جزیره‌ی مرجانی است که به شما این امکان را می‌دهد که غوطه بازی کنید. علاوه براین در این مکان بیش از ۱۴۴ گونه ماهی زندگی می‌کند.جاکارتاغوغا جاکارتا حدود ۲ میلیون نفر اغلب از شلوغ لندن است.جاکارتا حدود ۸ متر برتر از سطح دریا قرار دارد. در سال ۲۰۱۳ حدود ۸,۸۰۲,۰۰۰ گردشگر به اندونزی رفتند که اغلب آن‌ها برای دیدن تمدن پرشکوه، غذاهای متجاوز لذیذ و بی مزه دلچسب و فرصت‌های خرید متععد از جاکارتا بازدید کردند.

بهترین راه برای سفر به جاکارتا

معماری غربی و فرهنگ سنتی اندونزیایی

بهترین زمان برای بازدید از جاکارتا در طول عید فطر است. در این زمان ساكنان شهر جاهای دیگر می‌روند و شهر آرام است، درگیری دین و تراکم آن کمتر است و می‌توانید سما آبی را ببینید. اکثر مردم جاکارتا (به طور کلی اندونزی) به علت آب‌وهوای آفتابی و گرم، یک بار صبح و یک بار عصر دوش می‌گیرند. زورخانه «Gelora Bung Karno» یکی از بزرگ‌ترین استادیوم‌های جهان است. زمانی که در سال ۱۹۶۲ ساخت آن به پایان رسید تا داعی بازی‌های آسیایی باشد، وسع اصلی آن ۱۲۰۸۰۰ نفر بود که آن را به آخرت زورخانه بزرگ مستحیل مسخ کرده بود.

مطلب پیشنهادی

نحوه تشخیص مردم چینی از دیگر کشورهای آسیای شرقی

نحوه تشخیص مردم چینی از دیگر کشورهای آسیای شرقی

بیایید با سخت ترین راه برای امتیاز کره ای، چینی و ژاپنی شروع کنیم: چهره. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *